RANDEVU TELEFONU

533 738 1452Yurtdışı Hastalar (+90)

Bursa İmplant Hizmeti

Bursa Dental Klinik, Bursa implant

Bursa İmplant

İmplant ; kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen, yüzey özellikleri sayesine kemikle bağ kuran, genellikle titanyum esaslı, vida biçimli yapay köklerdir.

implant bursa

Dental İmplantlar Hangi Durumlarda Kullanılır?

 • Diş kaybedildiğinde , boşluğa komşu dişlerin küçültülerek köprü ayağı olarak kullanılması istenmediği durumlarda tercih edilir. Bu sayede hasta diş kaybetti diye diğer dişlerine hiç dokunmadan eksik diş telafi edilmiş olur.
 • Eksik dişli bölge çenenin arka kısmında olduğunda ve köprü ayağı olarak kullanılacak dişler olmadığında kullanılır.
 • Eksik dişlerin hareketli (takıp çıkarılabilen) protezler ile telafi edilmesinin istenmediği durumlarda, sabit dişler hazırlamak için kullanılır.
 • Hiç diş olmayan çenede kullanılan protezlerin (damakların) ağız içindeki hareketini engellemek için hassas bağlantılar yardımı ile oynamasını engellemek amacı ile kullanılır. Bu şekilde hareket etmeyen, özellikle üst çenede damak kubbesini açıkta bırakan daha konforlu kullanılan protezler hazırlanabilir.

 

 

İmplant Kimlere Yapılabilir? (Bursa İmplant Hizmeti)

İmplanta; daimi dişlerin telafisi ile ilgili her yaştaki bireyin ihtiyacı olabilir. Bu durumda hekimi hastanın uygunluğunu değerlendirecek ve gerekli bilgileri sunacaktır, bunların başlıcaları:

 • Gelişim çağını tamamlamış olmak
 • Ağız hijyene önem vermek
 • İmplantı yerinde tutacak kadar yeterli kemik dokusu bulunması                                             
 • Ağız cerrahisi geçirecek kadar sağlıklı olmak 

Diş implantları için iyi aday olup olmadıklarını belirlemek için bazı vakalar daha yakından incelenmelidir. Örneğin:

 • Kontrolsüz kronik rahatsızlıkları olanlar,  (kalp rahatsızlığı veya diyabet gibi)
 • Baş veya boyun çevresinde radyoterapi görenler.
 • Kemik iyileşmesini etkileyen rahatsızlıkları olanlar ve iyileşmeyi olumsuz etkileyecek ilaçları  kullanan hastalar.

Bursa İmplant tedavisi ile ilgili planlamada sağlık durumunuz ile ilgili koşullar doktorunuz tarafından değerlendirilip, size uygun tedavi planı diş hekiminiz tarafından sunulacaktır.

 

İmplant Tedavi Süreci Nasıl İlerler? (İmplant Bursa Hizmeti)

bursa implant uygulamaİmplant uygulamasının ilk aşaması implantın çene kemiği içerisine yerleştirilmesidir. İmplantın kemikle kaynaşması için gerekli süre yaklaşık  6-12 kafta arasındadır. Kemiğin durumuna göre implantın yapıldığı gün üzerine geçici diş veya dişler hazırlanabilmektedir.  Bu süre hastanın kemik yapısına, kullanılan implantın yüzey özelliğine, kemik grefti (kemik tozu) kullanılıp kullanılmamasına göre farklılık gösteremektedir. Bu takvimle ilgili doktorunuzdan bilgi almanızda fayda vardır.

İmplant kemikle kaynaştıktan sonra üzerine protez yapım aşamasına geçilir ve 1-2 hafta içerisinde protezler hazırlanabilir.

 

İmplant Tedavisi Zor mu, Ağrı Olur mu?

Dental implant uygulaması implant başına yaklaşık 10-15 dk süren, hastanın uyutulması gerekmeyen. Aynı bölgede rutin diş dolgusu yapılırken uygulanan lokal anesteziler aynı miktarda kullanılarak yapılabilen işlemlerdir. Operasyon tamamen ağrısızdır.

 

İmplant Vücuda Uyumlu mu?

Dental implantlar  %99’a varan oranlarda titanyumdan üretilmektedir. Titanyum vücudumuzda yabancı bir cisim reaksiyonu oluşturmamaktadır, yani vücudumuzun implantı kabul etmemesi gibi bir durum aslında yoktur. Ancak hastanın genel sağlık durumu, operasyonun ideal şartlarda gerçekleşmesi, ağız hijyeni gibi faktörlere bağlı olarak ameliyat bölgesinde ve implant çevre dokularında enfeksiyon meydana gelebilir. Bu gibi durumlar implantın başarısızlığı ile sonuçlanabilir. Günümüzde dental implant uygulaması %95-98 oranında başarı ile uygulanmaktadır. Bu oranda günümüz tedavileri için oldukça yüksek bir orandır.

 

İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

bursa implant dental implant

Uygun şartlar altında yapılan bir implant için ömür biçmek doğru değildir. Hasta ağız hijyenine gereken önemi gösterir, rutin kontrollerini yaptırır ise implantınız uzun yıllar boyu size hizmet edecektir.

İmplantın Markası Önemli mi?

Günümüzde birçok implant markası sektörde faaliyet göstermektedir. Her marka implantın yüzey özellikleri, yapısal özellikleri ve üzerine yapılacak protez için sunduğu imkanlar farklılık göstermektedir.İmplantın markası tedavi maliyetini de etkilemektedir. Hekim hastası için en uygun olan markayı ve tedavi prosedürünü muayene sonrasında belirleyecektir.

 

İmplantların Bakımı Nasıl Yapılmalı?

İmplantlar da doğal dişler gibi bakıma ihtiyaç duyarlar. Günde 2 kez dişlerin fırçalanması ile birlikte ağız bakım sularının kullanılması da önerilmektedir. Daha iyi bir bakım için diş ipi kullanımı ve ağız duşları oldukça etkili olmaktadır. Bu konuda size uygun olan ürünler hakkında mutlaka doktorunuzdan bilgi alınız. Senede 2 kez diş hekimi kontrolü yaptırmayı da ihmal etmeyiniz.

 

İmplant Uygulama Sonrası

İmplant operasyonu, dokular üzerinde basit bir diş çekimi ile hemen hemen aynı etkiye sahiptir. Yanakta hafif şişlik veya renk değişiklikleri olabilir. İlk 24 saat yapılan soğuk kompress uygulamasıyla ödem azalacaktır. Şiddetli ağrılar görülmez, doktor tarafından önerilen ağrı kesici ilaçlar oluşabilecek ağrıyı kolaylıkla kontrol altına almakta yeterlidir. Yerleştirilen implantın aşırı yükten korunması için bir kaç gün boyunca daha yumuşak besinler ve sıvı gıdalarla beslenmeniz gerekebilir. Tüm cerrahi işlemler sonrası olduğu gibi implant operasyonu sonrasında doktorunuzun önereceği süre boyunca sigara ve alkol kullanılmamalıdır. Bu alışkanlıklar implant operasyonun yapıldığı bölgede yara iyileşmesini geciktirebilir. Operasyon bölgesi haftanın sonunda normale dönmekte, implantın kemiğe bağlanması için 6-12 hafta beklenmelidir.

bursa implant dental implant uygulama

İmplant Bursa ve diğer hizmetlerimiz için tıklayınız.

 

etiketler: implant, Bursa implant, Bursa diş hastanesi implant fiyatları

Hizmetlerimiz

Yurtdışı Hastalar

Yurtdışından Gelen Hastalarımız için tedavi planını inceleyin.

Tedavi Planını Görüntüle

Tavsiyeler

Ağız Bakımı ve Diş Sağlığı hakkında tavsiyelerimize gözatın.

Tavsiyeleri Görüntüle
Eylem Çağrısı Logo

Muayene Randevusu Alın

Kliniğimizde her türlü diş probleminiz için ön tanı ve uygulanacak tedaviler hakkında muayene randevusu alabilir, diş filminizi gönderebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

 • boşlukOrhaneli Yolu Beşevler Kavşağı 16130 Nilüfer, BURSA
  boşluk+90 (224) 444 45 67 / 1501
  boşluk+90 (533) 738 14 52

 • insta icon m jimer.dis.klinik
 • Jimer Merkez Hastanemiz

 • boşluk19 Mayıs Mh.Tutku Sk.No:7/A 16120 Özlüce / Nilüfer / BURSA
  boşluk+90 (224) 444 45 67 / 1641
  boşluk+90 (533) 735 14 52

 • boşluk info@bursadental.com.tr

 • Jimer Özlüce Hastanemiz

E-Bülten

Hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için E-Bülten'imize abone olun

RANDEVU TELEFONU

0533 738 1452

BEŞEVLER

0533 738 1452

ÖZLÜCE

0533 735 1452