RANDEVU TELEFONU

533 738 1452Yurtdışı Hastalar (+90)

Diş Beyazlatma

Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerimiz

Diş Beyazlatma (Bleaching)
Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş Beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözümdür. Dişlerin doğal renkleri yıllarla ve dış etkenlerle koyulaşır. Muayenehanede veya evde yapılabilen diş beyazlatma işlemi ile dişler 2-10 ton açılarak tatmin edici bir beyazlama ve güzel bir gülüş elde edilir. Bleaching işlemi mutlaka profesyonel kontrol altında uygulanmalıdır.

Beyazlatma işlemi kişinin doktor kontrolünde kendi kendine uygulayabildiği ev tipi ve klinikte doktor tarafından uygulanan ofis tipi olmak üzere ikiye ayrılır. Diş renklenmeleri, oluşan renklenmenin sebebine ve konumuna göre sınıflandır ve hekiminiz tarafından en uygun tedavi yöntemi uygulanarak kolaylıkla tedavi edilir.

ÖncesiSonrası

Harika ve bembeyaz bir gülüşe kavuşmanız artık mümkün. Estetik Diş Hekimliği ve Diş Beyazlatma prosedürlerimizle siz de  gülüşünüzü saklamayın...

Bursa Dental Klinik sayesinde estetik diş heklimliği uygulamalarında en güncel teknolojik yöntemler, güvenilir ve hızlı diş beyazlatma tedavileri ile sağlıklı bir ağız yapısına en kısa sürede kavuşacaksınız. Profesyonel ve samimi yaklaşımımızla doktor korkunuzu yenecek, kendinizi güvende hissedeceksiniz.

Hangi Durumlarda Diş Beyazlatma Uygulanabilir?

 • Çay ve kahve gibi kromojenik yiyecekler ile oluşan renklenmeye,
 • Sigara tüketen bireylerde oluşan nikotin renklenmesine,
 • İlaç kullanımına bağlı oluşan renklenmelerde,
 • Travmaya bağlı oluşan renklenmelerde,
 • Flor kullanmına bağlı renklenmelere beyazlatma yapılabilir.

 

Diş Beyazlatma (Bleaching) İşlemi Güvenli midir?

Uzman kontrolünde kullanılan ve klinik testler ile onaylanmış beyazlatma ajanları ağız dokuları üzerinde herhangi bir olumsuz etki göstermemektedir. Diş beyazlatma işlemleri sonrasında en sık karşılaşılan yan etki, diş hassasiyetidir ve genellikle 48 saat içinde tamamen ortadan kaybolur.

 

Diş Beyazlatma İşlemi Kalıcı mıdır? 

Diş beyazlatma işlemini takip eden ilk bir hafta içerisinde, dişlerde renklenmeye yol açan çay, kahve, sigara vb renk verici ürünlerin tüketilmesi konusunda kısıtlamaya gitmek şarttır. Hekiminizin bu konudaki yönlendirmelerine uygun davranmanız uygulamanın kalıcılık süresini uzatacaktır. İşlem sonrası dönemde düzenli diş firçalama ve gereken durumlarda ev tipi beyazlatma ajanlarının doktor kontrolünde kullanımı ile uzun süreli beyazlık saglanabilir. 1-2 yıl aralıklarla diş beyazlatma işleminin uygulanması sağlıklı ve güvenlidir.

 

evde dis beyazlatma

 

Ev Tipi Diş Beyazlatma Nedir?

Evde diş beyazlatma (Home Bleaching) basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine carbamid peroksit esaslı jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5-7 günde istenen beyazlama sağlanır. Günde 2-4 saat takılması gereklidir (renge ve jele baglı olarak degişebilir). İdeal olan ofis ve ev tipi beyazlatmaların birlikte kullanımıdır. Günümüzde internet vs. gibi ortamlarda satılan ev tipi beyazlatıcılar güvenilir olmayıp, diş yüzeyinde veya çevre dokularda geçici veya kalıcı hasarlar oluşturabilir. Bu tür uygulamalar mutlaka hekim kontrolünde yapılmalıdır.

 

Kimlere Diş Beyazlatma Uygulanmaz? 

 • Dişeti hastalığınız, minesi aşınmış dişleriniz, çürükleriniz veya özellikle aşırı hassas dişleriniz varsa öncelikle bu problemlerin çözülmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir agız elde edildikten sonra diş beyazlatma işlemi güvenle uygulanabilmektedir.
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız diş beyazlatma işlemi uygulanmamaktadır.

 

Hizmetlerimiz

Yurtdışı Hastalar

Yurtdışından Gelen Hastalarımız için tedavi planını inceleyin.

Tedavi Planını Görüntüle

Tavsiyeler

Ağız Bakımı ve Diş Sağlığı hakkında tavsiyelerimize gözatın.

Tavsiyeleri Görüntüle
Eylem Çağrısı Logo

Muayene Randevusu Alın

Kliniğimizde her türlü diş probleminiz için ön tanı ve uygulanacak tedaviler hakkında muayene randevusu alabilir, diş filminizi gönderebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

 • boşlukOrhaneli Yolu Beşevler Kavşağı 16130 Nilüfer, BURSA
  boşluk+90 (224) 444 45 67 / 1501
  boşluk+90 (533) 738 14 52

 • insta icon m jimer.dis.klinik
 • Jimer Merkez Hastanemiz

 • boşluk19 Mayıs Mh.Tutku Sk.No:7/A 16120 Özlüce / Nilüfer / BURSA
  boşluk+90 (224) 444 45 67 / 1641
  boşluk+90 (533) 735 14 52

 • boşluk info@bursadental.com.tr

 • Jimer Özlüce Hastanemiz

E-Bülten

Hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için E-Bülten'imize abone olun

RANDEVU TELEFONU

0533 738 1452

BEŞEVLER

0533 738 1452

ÖZLÜCE

0533 735 1452